Pilates terapeutyczny Warszawa

Informacje kontaktowe

Tel: +48 502 274 535
E-mail: alicja.rukowicz@gmail.com

Znajdź nas w Warszawie

CENTRUM :

ul. Bracka 11/13 lok 84 (po wejściu przez bramę należy skręcić w lewo, Klatka IV, II piętro, lokal 84), Warszawa

 

 

 

 

 

 

 

GROCHÓW :

Ośrodek Rozwoju i Edukacji CUD Grochów, ul. Osowska 84 A (domofon 4), Warszawa

Pilates terapeutyczny Nicea (Francja)

Od października 2019 r. bywam regularnie w Nicei. Więcej szczegółów w kontakcie indywidualnym.

 

 

Alicja Rukowicz – instruktor Pilatesu terapeutycznego

Jestem jednym z około 50 dyplomowanych nauczycieli metody Pilates w Polsce według standardu Szkoły Open Mind, szkoły, która wprowadzała Pilates do Polski w 2002 r. dzięki współpracy z Bogną Janik-Forbes. Ja sama dyplomowany kurs Pilates Matwork robiłam właśnie pod jej okiem i to u niej obroniłam dyplom i zdałam egzamin.

Ukończyłam szkołę Pilatesu Open Mind: dyplomowany kurs Pilates Matwork oraz szkolenia dodatkowe (m.in. Pilates Small Equipment, Pilates Oddech).

Pozostałe kursy i szkolenia : Warsztaty anatomiczne z praktyką treningów terapeutycznych : Staw skokowy, Staw kolanowy, Biodro, Kręgosłup lędźwiowy, Kręgosłup szyjny, Kompleks barkowy, Szkolenie Movement Strategy – kończyna dolna, Warsztaty specjalistyczne Trening personalny z kobietami ciężarnymi, Pilates w wadach kręgosłupa, kolan i klatki piersiowej, Warsztaty z ruchu naturalnego Kręgosłup-Stopy-Lokomocje, Anatomia i fizjologia pod kątem stretchingu, Warsztaty metodą Pilates w pracy z osobami z niepełnosprawnością ruchową, Terapia manualna systemu skroniowo-żuchwowo-gnykowego, Automasaż ciała, Automasaż twarzy, Masaż relaksacyjny grzbietu i inne.

W metodzie Pilates najbardziej cenię sobie pracę nad świadomością ciała, kontrolą ruchu, przywrócenie równowagi i siły poszczególnych części ciała, a przez to wyprowadzenie z ewentualnych dysfunkcji mięśniowych. Wykorzystuję Pilates również jako metodę psychorelaksacyjną, pozwalającą rozwijać świadomość emocji, napięć i relaksacyjną pracę z oddechem.

Reprezentuję podejście Pilatesu terapeutycznego, z nastawieniem na pracę indywidualną. Dzięki temu mam możliwość skupienia się na pracy nad konkretnymi potrzebami i mogę bezpiecznie pracować z osobami z tzw. grup wrażliwych,  m.in. z kobietami w ciąży, kobietami tuż po porodzie, osobami niewidomymi, osobami przewlekle chorymi, kobietami przygotowującymi się do zajścia w ciążę, osobami z wyraźnymi wadami postawy, osobami starszymi, osobami w procesie psychoterapii.

Stale rozwijam się w różnych formach pracy z ciałem i przywracania naturalnego ruchu.

 

Kwestionariusz do pobrania

Zanim umówisz się z nami na pierwsze spotkanie, zastanów się, jaki jest Twój styl życia, jakie spotkały Cię choroby lub urazy, na czym zależy Ci teraz w pracy nad swoim ciałem.
Pomoże Ci w tym nasz kwestionariusz.
Będzie on dla nas również ważny, abyśmy mogli już na pierwszej indywidualnej sesji konsultacyjnej zdecydować, na jakich celach w pracy z ciałem powinniśmy się skupić, aby poprawić postawę ciała, przywrócić równowagę mięśniową i siłę słabszych mięśni czy zwiększyć Twoją elastyczność.

document-icon 01

 

Kwestionariusz ogólny do konsultacji Pilates