Pilates – uniwersalne zajęcia grupowe

Metoda Pilates to system ćwiczeń ruchowych pozwalający na optymalizację funkcji poszczególnych mięśni. Rozwija on świadomość ciała, poprawne ułożenie szkieletu, zwłaszcza kręgosłupa, obręczy biodrowej (miednicy) oraz obręczy barkowej (łopatek). Metoda ćwiczeń opiera się na kolejności zaangażowania różnych mięśni : oddechowych, głębokich mięśni stabilizujących pozycję oraz mięśni globalnych odpowiedzialnych za ruch. W ten sposób ćwiczenia metodą Pilates prowadzą do utrzymania równowagi mięśniowej w całym ciele oraz pracy nad stabilizacją, wzmocnieniem, wytrzymałością i elastycznością. Dzięki temu zapobiegamy urazom i kontuzjom.

Metoda Pilates pozwala w bezpieczny i efektywny sposób pracować nad :

  • poprawą postawy ciała poprzez wzmocnienie mięśni posturalnych,
  • przywróceniem harmonii między zbyt dużym napięciem mięśniowym w jednym obszarze a zbyt słabymi mięśniami innej partii ciała,
  • aktywacją mięśni dna miednicy
  • nad poprawnym i spokojnym oddechem,
  • elastycznością ciała i gracją
  • poprawą świadomości swojego ciała, równowagi i propriocepcji

 

Terminy :

Kameralne nadal tylko max. 6-osobowe grupy zajęć Pilates w ośrodku CUD Grochów w Warszawie od września 2021 r. Większość grup z założenia ma charakter „open” ale za każdym razem z nastawieniem na konkretny sugerowany poziom, np. :

w poniedziałki o godz. 20.00 – poziom A2    (Magda)  >>> opis wydarzenia

we wtorki o godz. 19.00 – poziom B1    (Paulina)  >>> opis wydarzenia

we wtorki o godz. 20.00 – poziom A1   (Paulina)  >>> opis wydarzenia

w środy o godz. 18.00 – poziom początkujący   (Magda)  >>> opis wydarzenia

w czwartki o godz. 19.00 – poziom B2  (Paulina)  >>> opis wydarzenia

 

Rejestracja na zajęcia :

Ze względów bezpieczeństwa i komfortu Waszej pracy na zajęciach, grupa może liczyć tylko 6 osób. Dlatego obowiązują zapisy i przedpłata.

> UWAGA !!! Rejestracja na zajęcia oraz płatności poprzez platformę i aplikację Fitssey : https://app.fitssey.com/pilatesterapeutyczny

Każde zajęcia kosztują 40 zł. Za zajęcia płacimy z góry przy rejestracji. Można zarejestrować się na pojedyncze zajęcia lub wykupić wejścia na kilka tygodni lub nawet miesięcy do przodu.

Zachęcamy do regularnego udziału w zajęciach w danej grupie, tak, abyście w jak najbardziej efektywny sposób mogli pracować z instruktorem i czuć się coraz lepiej w Waszym ciele. Ale możliwa jest też rejestracja na dowolne pasujące Wam terminy.

W przypadku kłopotów technicznych lub potrzeby dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu : alicja.rukowicz@gmail.com

W przypadku anulacji udziału w zajęciach na co najmniej 24 godziny przed rozpoczęciem zajęć, kwota udziału w zajęciach jest zwracana i możecie ją wykorzystać na zmianę terminu Waszego udziału. Przy odwołaniu udziału w zajęciach po tym terminie płatność zostaje zaksięgowana.

 

Ze względów higienicznych prosimy o przyniesienie własnej maty. Ćwiczymy w wygodnym stroju i w skarpetkach.

Zajęcia trwają 55 minut.

 

Osoby prowadzące:

Magda Sobieska – Instruktorka Pilatesu i Stretchingu. Odkąd pamięta w jej życiu zawsze towarzyszy jej taniec. Jeśli nie ma jej na zajęciach na macie, na pewno znajdziesz ją na sali tanecznej. To właśnie na lekcji tańca poznała metodę Pilates. Ta forma ruchu całkowicie ją oczarowała. Podczas wielu lat praktyki różnych form tańca, stretchingu, jogi zdobywała wiedzę i doświadczenie dotyczące pracy z ciałem. Jest Instruktorem metody Pilates, do której kwalifikację zdobyła w Open Mind Pilates School. Jest również instruktorem stretchingu, a te uprawnienia zdobyła w Profii Fitness School. Ukończyła studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Absolwentka “Choreoterapii w edukacji” w Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi.

Pilates to dla niej świadomy i uważny ruch. Uczy jak mądrze korzystać z ciała. Jest też świetnym sposobem na wyciszenie i wyczyszczenie głowy. Do swoich zajęć Magda lubi dodawać różne formy ruchu jak stretching, relaksację czy elementy tańca. Do każdego uczestnika stara się podchodzić indywidualnie, aby każdy czuł się bezpiecznie i mógł wynieść z zajęć jak najwięcej dla siebie.

 

Paulina Benitez – Dyplomowana instruktorka metody Pilates. Ukończyła kompletny cykl szkoleń  „Pilates Matwork Instructor” w Open Mind Pilates School oraz roczny kurs „Pilates – Studiuj Online” autorstwa Bogny Janik-Forbes. Odbyła także wiele szkoleń dodatkowych w zakresie stretchingu oraz aktywności kobiet w ciąży i po porodzie oraz intensywne kursy instruktorskie z tańca i pilatesu w Polskiej Akademii Sportu.

Od 20 lat jest związana z różnymi formami ruchu od sztuk walki po taniec a obecnie fascynuje ją zgłębianie technik świadomej pracy z ciałem. W Pilatesie ceni kontrolę i precyzję ruchu w połączeniu z oddechem, przywracanie równowagi i usuwanie napięć w ciele. Pilates jest wszechstronną techniką, która przynosi korzyści każdemu, niezależnie od doświadczenia i stopnia zaawansowania.

 

Adres :

Ośrodek CUD Grochów, ul. Osowska 84 A, domofon 4 kluczyk 1221, duża sala na końcu korytarza

 

 

Pilates – specjalistyczne zajęcia grupowe

Zajęcia Pilates dla poszczególnych grup dolegliwości, tematyczne lub dla pewnych grup zawodowych

Zajęcia Pilates w językach obcych : angielskim, francuskim, hiszpańskim, japońskim

Adres :

ul. Wilcza 71 lok 4 (2 piętro, budynek z windą)

W celu zapisów na te zajęcia lub potrzeby dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu : alicja.rukowicz@gmail.com

Wydarzenia