Zaprojektuj siebie w przestrzeni

 

Kreacja ruchu

Na zajęciach z kreacji ruchu pracujemy nad kilkoma obszarami odczuwania naszego ciała oraz nad rozwojem ekspresji ruchu.

Pierwszym obszarem do pracy jest wymiar fizyczny. Będziemy starać się lepiej wykształcić zmysł propriocepcji, równowagi i kinestetyki. Uruchamiając kreatywność i swobodę ruchu w grupie będziemy współtworzyć ruchome obrazy. Zobaczymy, jak zmienia się nasz ruch w kontakcie z innymi, jak nasze ciało odczuwa przestrzeń oraz dowiemy się, co odbierają inni, gdy widzą nasz ruch i postawę ciała. Docierając do różnych części naszego ciała, przenikając je wewnętrznym okiem, odbierając i rozumiejąc informacje, które komunikuje nam nasz organizm zwiększymy stopień panowania nad naszym ciałem.

Drugim wymiarem są emocje ukryte w ciele. Czasem, aby rozsądnie współżyć z innymi ludźmi, musimy je tłumić, wstrzymywać, czy lekceważyć. Na zajęciach chcemy rozwinąć świadomość naszego ciała poprzez obserwowanie emocji ukrytych w ciele. Będziemy szukać miejsc, w których kumulują się stłumione emocje, aby je stamtąd uwolnić.

Trzecim obszarem łączącym ciało i emocje, łączącym ciało i umysł jest oddech. Poznamy różne rodzaje oddechu, odczujemy co zmienia się w naszym ciele w zależności od tego, jak oddychamy, rozluźnimy oddechem napięte miejsca lub tkanki, z którymi trudno nam jest się skomunikować przez system nerwowy.

Będziemy chcieli odciąć się na chwilę od bombardujących nas bodźców i całkowicie skupić się na tym, co odczuwamy wewnątrz. Mamy nadzieję, że będzie to dla Was naturalny i piękny proces samopoznania w kreacji ruchu.

Cel zajęć:

  • poprawa świadomości ciała i lepsze komunikowanie się ze swoim ciałem
  • świadomość własnego oddechu i umiejętność zapanowania nad własnym oddechem
  • przywrócenie harmonii w organizmie
  • przywracanie ruchu naturalnego i kreacja ruchu,
  • obserwacja ruchu i emocji w ciele oraz rozumienie reakcji ciała,
  • przywrócenie koordynacji ruchowej,
  • relaksacja.

 

Cennik :

Cena zajęć zależy od czasu wspólnej pracy, wielkości grupy oraz miejsca realizacji pojedynczych warsztatów lub cyklu spotkań.

Dla Firmy