Podaruj sobie chwilę dla siebie

 

Pilates dla kobiet po porodzie

Pilates jest jedną z najbardziej bezpiecznych metod pracy z ciałem. Dlatego ćwiczenia statyczne metodą Pilates i pracę z oddechem można wykonywać już kilka dni po porodzie.

Dość szybko wprowadzamy również delikatne ćwiczenia mięśni dna miednicy, by jak najszybciej doszły do swoich normalnych funkcjonalności po porodzie (w tym do funkcji seksualnych).

Do większości ćwiczeń metodą Pilates kobieta może być już w pełni gotowa po 6 tygodniach po porodzie. To z reguły wystarczający czas na zejście się kresy białej. Oczywiście przed przystąpieniem do serii zajęć metodą Pilates sprawdzamy, czy powłoki brzuszne zeszły się już w odpowiedni sposób.

Z kobietami po porodzie pracujemy zarówno nad przywróceniem ciała po konsekwencjach zmiany sylwetki ze względu na ciążę, nad powrotem ciała do formy po wysiłku porodowym lub po cesarskim cięciu oraz nad usprawnieniem pracy ciała ze względu na opiekę nad noworotkiem.

Na czym dokładnie skupiamy się w sesjach Pilatesu terapeutycznego po porodzie ?

  • wzmocnienie mięśni brzucha i powrót do pięknej sylwetki
  • wzmocnienie mięśni grzbietu
  • otwarcie klatki piersiowej
  • redukcja napięcia górnej części pleców i szyi
  • poprawa krążenia
  • lepsze dotlenienie
  • powrót żeber na swoje miejsce po ciąży
  • relaksacja i skupienie się przez chwilę na sobie
  • szybszy powrót do sprawności seksualnej po porodzie

 

Jak przygotować się do zajęć ?

Pierwsze spotkanie to indywidualna konsultacja przygotowująca do cyklu sesji terapeutycznych metodą Pilates. Prowadzimy na niej wywiad medyczny oraz badamy stan fizyczny organizmu za pomocą testów fizjoterapeutycznych.

Jeśli chciałbyś pracować metodą Pilates na indywidualnych sesjach, zachęcam do wypełnienia formularza na temat gotowości do aktywności fizycznej oraz zapraszam do kontaktu >>> KONTAKT

Na zajęcia najlepiej wziąć wygodny strój do ćwiczeń oraz własną matę. Zajęcia odbywają się bez butów (w skarpetkach).

 

Zajęcia grupowe uniwersalne metodą Pilates w kameralnych max. 6-osobowych grupach odbywają się tylko w ośrodku na Grochowie. Kosztują 40 zł i trwają 55 minut. Jeśli chciałbyś dołączyć do zajęć grupowych w kameralnych 6-osobowych grupach, zapraszamy do zapoznania się z naszym grafikiem zajęć: opisy naszych zajęć na profilu FB >>> @pilatesterapeutyczny , a bezpośrednia rezerwacja udziału poprzez system rezerwacji i płatności on-line >>> Fitssey

Zajęcia specjalistyczne metodą Pilates w minigrupowach 3-4 osobowych odbywają się w Śródmieściu.

 

W celu chęci umówienia się na zajęcia indywidualne zadzwoń, aby skonsultować swoje potrzeby >>> KONTAKT

 

W okresie karmienia piersią ćwiczenia powinny być wykonywane po karmieniu.

 

Dla Ciebie