Opanuj przestrzeń

 

Stretching

Stretching (rozciąganie) to rodzaj ćwiczeń, mających na celu przywrócenie naturalnego zakresu ruchu w stawach oraz zwiększenie elastyczności ciała. Praca nad gibkością ciała pomaga zapobiegać ewentualnym urazom, zwiększa niezależność funkcjonalną, a także minimalizuje bóle mięśni.

Ciało zazwyczaj dysponuje sporymi rezerwami rozciągliwości, jednak mięśnie opierają się dążąc do pracy, skrócenia. Konieczne jest zatem połączenie ruchu z psychicznym nastawieniem na relaksację. Ćwiczenia na naszych zajęciach wykonujemy w korelacji z oddechem, rozciąganie pogłębiając na wydechu, kiedy możliwe jest optymalne odprężenie mięśni. Każdy uczestnik zajęć stretchingu powinien wyczuć swój maksymalny zakres ruchu i na zajęciach ćwiczyć na ok 70 % tego zakresu, stopniowo przyzwyczajając ciało do danej pozycji i tworząc nową „zwyczajową” długość mięśnia. W trakcie regularnego uczestniczenia w zajęciach możliwe jest zwiększanie elastyczności ciała, gibkości i gracji.

 

Jak przygotować się do zajęć ?

Najlepiej byłoby jeszcze przed pierwszym spotkaniem wypełnić formularz gotowości do aktywności fizycznej (do pobrania na dole strony z kontaktem >>> KONTAKT)
Na zajęcia polecamy wziąć wygodny strój do ćwiczeń oraz własną matę. Zajęcia odbywają się bez butów. Warto mieć skarpetki z antypoślizgowymi stoperami.

 

W celu uzyskania informacji lub umówienia zajęć indywidualnych, skontaktuj się z nami >>> KONTAKT

 

Dla Ciebie