Opanuj przestrzeń

 

Stretching

Stretching (rozciąganie) to rodzaj ćwiczeń, mających na celu przywrócenie naturalnego zakresu ruchu w stawach oraz zwiększenie elastyczności ciała. Praca nad gibkością ciała pomaga zapobiegać ewentualnym urazom, zwiększa niezależność funkcjonalną, a także minimalizuje bóle mięśni.

Ciało zazwyczaj dysponuje sporymi rezerwami rozciągliwości, jednak mięśnie opierają się dążąc do pracy, skrócenia. Konieczne jest zatem połączenie ruchu z psychicznym nastawieniem na relaksację. Ćwiczenia na naszych zajęciach stretchingu wykonujemy w korelacji z oddechem, rozciąganie pogłębiając na wydechu, kiedy możliwe jest optymalne odprężenie mięśni. Każdy uczestnik zajęć powinien wyczuć swój maksymalny zakres ruchu i na zajęciach ćwiczyć na ok 70 % tego zakresu, stopniowo przyzwyczajając ciało do danej pozycji i tworząc nową „zwyczajową” długość mięśnia. W trakcie regularnego uczestniczenia w zajęciach stretchingu możliwe jest zwiększanie elastyczności ciała, gibkości i gracji.

Jak przygotować się do zajęć ?

Na zajęcia stretchingu polecamy wziąć wygodny strój do ćwiczeń oraz własną matę. Zajęcia odbywają się bez butów. Warto mieć skarpetki z antypoślizgowymi stoperami.

Cennik :

Cena zajęć zależy od czasu wspólnej pracy, wielkości grupy oraz miejsca realizacji pojedynczych warsztatów lub cyklu spotkań.

Dla Firmy