Zdobądź nowy wymiar

 

 

Świadomość ciała

Na zajęciach pracujemy nad kilkoma obszarami odczuwania naszego ciała.

Pierwszym z nich jest wymiar fizyczny. Będziemy starać się lepiej wykształcić zmysł propriocepcji, równowagi i kinestetyki. Docierając do różnych części naszego ciała, przenikając je wewnętrznym okiem, odbierając i rozumiejąc informacje, które komunikuje nam nasz organizm zwiększymy stopień panowania nad naszym ciałem.

Drugim obszarem do pracy są emocje ukryte w ciele. Czasem, aby rozsądnie współżyć z innymi ludźmi, musimy je tłumić, wstrzymywać, czy lekceważyć. Na zajęciach chcemy rozwinąć świadomość naszego ciała poprzez obserwowanie emocji ukrytych w ciele. Będziemy szukać miejsc, w których kumulują się stłumione emocje, aby je stamtąd uwolnić.

Trzecim obszarem łączącym ciało i emocje, łączącym ciało i umysł jest oddech. Poznamy różne rodzaje oddechu, poczujemy co zmienia się w naszym ciele w zależności od tego, jak oddychamy, rozluźnimy oddechem napięte miejsca lub tkanki, z którymi trudno nam jest się skomunikować przez system nerwowy.

Będziemy chcieli odciąć się na chwilę od bombardujących nas bodźców i całkowicie skupić się na tym, co odczuwamy wewnątrz. Mamy nadzieję, że będzie to dla Was naturalny i piękny proces samopoznania.

Cel zajęć:

  • poprawa świadomości ciała i lepsze komunikowanie się ze swoim ciałem,
  • świadomość własnego oddechu i umiejętność zapanowania nad własnym oddechem,
  • przywrócenie harmonii w organizmie,
  • przywracanie ruchu naturalnego,
  • obserwacja ruchu i emocji w ciele,
  • relaksacja.

 

Jak przygotować się do zajęć ?

Najlepiej byłoby jeszcze przed pierwszym spotkaniem wypełnić formularz opisujący Twój styl życia (do pobrania >>> tutaj )

Polecamy wziąć na zajęcia wygodny strój do ćwiczeń oraz własną matę. Zajęcia odbywają się bez butów (w skarpetkach).

Cennik :

Sesja terapeutyczna pracy nad świadomością ciała (45 minut)

Sesja indywidualna – 80 zł

Sesja w grupie do 4 osób – 160 zł

Dla Ciebie