Zdobądź nowy wymiar

 

 

Świadomość ciała

Na zajęciach pracujemy nad kilkoma obszarami odczuwania naszego ciała.

Pierwszym z nich jest wymiar fizyczny. Będziemy starać się lepiej wykształcić zmysł propriocepcji, równowagi i kinestetyki. Docierając do różnych części naszego ciała, przenikając je wewnętrznym okiem, odbierając i rozumiejąc informacje, które komunikuje nam nasz organizm zwiększymy stopień panowania nad naszym ciałem.

Drugim obszarem do pracy są emocje ukryte w ciele. Czasem, aby rozsądnie współżyć z innymi ludźmi, musimy je tłumić, wstrzymywać, czy lekceważyć. Na zajęciach chcemy rozwinąć świadomość naszego ciała poprzez obserwowanie emocji ukrytych w ciele. Będziemy szukać miejsc, w których kumulują się stłumione emocje, aby je stamtąd uwolnić.

Trzecim obszarem łączącym ciało i emocje, łączącym ciało i umysł jest oddech. Poznamy różne rodzaje oddechu, poczujemy co zmienia się w naszym ciele w zależności od tego, jak oddychamy, rozluźnimy oddechem napięte miejsca lub tkanki, z którymi trudno nam jest się skomunikować przez system nerwowy.

Będziemy chcieli odciąć się na chwilę od bombardujących nas bodźców i całkowicie skupić się na tym, co odczuwamy wewnątrz. Mamy nadzieję, że będzie to dla Was naturalny i piękny proces samopoznania.

Cel zajęć:

  • poprawa świadomości ciała i lepsze komunikowanie się ze swoim ciałem,
  • świadomość własnego oddechu i umiejętność zapanowania nad własnym oddechem,
  • przywrócenie harmonii w organizmie,
  • przywracanie ruchu naturalnego,
  • obserwacja ruchu i emocji w ciele,
  • relaksacja.

 

Jak przygotować się do zajęć ?

Pierwsze spotkanie to indywidualna konsultacja przygotowująca do cyklu zajęć. Prowadzimy na niej wywiad medyczny oraz badamy stan fizyczny organizmu za pomocą testów fizjoterapeutycznych.

Jeśli chciałbyś pracować na indywidualnych sesjach, zachęcam do wypełnienia formularza na temat gotowości do aktywności fizycznej oraz zapraszam do kontaktu >>> KONTAKT

Na zajęcia najlepiej wziąć wygodny strój do ćwiczeń oraz własną matę. Zajęcia odbywają się bez butów (w skarpetkach).

 

W celu chęci umówienia się na zajęcia indywidualne zadzwoń, aby skonsultować swoje potrzeby >>> KONTAKT

Dla Ciebie