Pilates terapeutyczny Warszawa

Informacje kontaktowe

Tel: +48 502 274 535
E-mail: alicja.rukowicz@gmail.com

Znajdź nas w Warszawie

CENTRUM :

ul. Bracka 11/13 lok. 84, Warszawa
(po wejściu przez bramę należy skręcić w lewo, Klatka IV, II piętro, lokal 84)

 

GROCHÓW :

Ośrodek Rozwoju i Edukacji CUD Grochów,
ul. Osowska 84 A (domofon 4), Warszawa

 

Cennik :

Konsultacja diagnostyczna (wywiad diagnostyczny, analiza wyników badań, analiza wzrokowa i palpacyjna postawy ciała w statyce i dynamice, podstawowe testy biomechaniczne) 60 – 90 minut : 130 – 150 zł

Indywidualne zajęcia terapeutyczne metodą Pilates 60 minut : 130 zł

Indywidualne zajęcia terapeutyczne : Stretching/ Kreacja ruchu/ Propriocepcja 60 minut : 130 zł

Zajęcia w duecie metodą Pilates/ Stretching/ Kreacja ruchu/ Propriocepcja 60 minut : 170 zł

Zajęcia u Klienta + 10 zł do ceny zajęć za osobę

 

 

Pilates terapeutyczny Nicea (Francja)

Od października 2019 r. bywam regularnie w Nicei. Więcej szczegółów w kontakcie indywidualnym.

 

 

Alicja Rukowicz

instruktor Pilatesu terapeutycznego

Jestem jednym z kilkudziesięciu w Polsce dyplomowanych nauczycieli metody Pilates według standardu Szkoły Open Mind Pilates School, szkoły, która wprowadzała Pilates do Polski w 2002 r. dzięki współpracy z Bogną Janik-Forbes. Dyplomowany kurs Pilates Matwork robiłam właśnie pod jej okiem i to u niej obroniłam dyplom i zdałam egzamin.

Kilka lat temu ukończyłam szkołę Pilatesu Open Mind Pilates School, gdzie zrobiłam dyplomowany półtoraroczny kurs Pilates Matwork oraz liczne szkolenia dodatkowe (m.in. 7-częściowy Pilates Small Equipment, Pilates Oddech, Pilates dla kobiet w ciąży i osób starszych)

Pozostałe kursy i szkolenia : Warsztaty anatomiczne z praktyką treningów terapeutycznych  – Staw skokowy, Staw kolanowy, Biodro, Kręgosłup lędźwiowy, Kręgosłup szyjny, Kompleks barkowy, Szkolenie Movement Strategy – kończyna dolna, Szkolenie on-line Stożek rotatorów – od diagnozy do optymalnej interwencji fizjoterapeutycznej, Warsztaty specjalistyczne Trening personalny z kobietami ciężarnymi, Przepuklina i rozejście kresy białej – poważny problem uroginekologiczny, Pilates w wadach kręgosłupa, kolan i klatki piersiowej, Warsztaty z ruchu naturalnego Kręgosłup-stopy-lokomocje, Anatomia i fizjologia pod kątem stretchingu, Warsztaty Metody Pilates w pracy z osobami z niepełnosprawnością ruchową, Powięź w ruchu, Biomechanika w praktyce, Terapia manualna systemu skroniowo-żuchwowo-gnykowego i inne).

W 2020 r. rozpoczęłam proces międzynarodowej certyfikacji na maszynę Pilates typu Reformer.

W metodzie Pilates najbardziej cenię sobie pracę nad świadomością ciała, kontrolą ruchu, przywrócenie równowagi i siły poszczególnych części ciała, a przez to wyprowadzenie z ewentualnych dysfunkcji mięśniowych. Wykorzystuję Pilates również jako metodę psychorelaksacyjną, pozwalającą rozwijać świadomość emocji, napięć i relaksacyjną pracę z oddechem.

Reprezentuję podejście Pilatesu terapeutycznego z nurtu Pilatesu nowoczesnego, z nastawieniem na pracę indywidualną. Dzięki temu mam możliwość skupienia się na pracy nad konkretnymi potrzebami i mogę bezpiecznie pracować z osobami z tzw. grup wrażliwych,  m.in. z kobietami w ciąży, kobietami tuż po porodzie, kobietami w okresie menopauzy, osobami niewidomymi, kobietami przygotowującymi się do zajścia w ciążę, osobami z wyraźnymi wadami postawy, osobami po wypadkach i urazach, osobami onkologicznymi, osobami starszymi.

Stale rozwijam się w różnych formach pracy z ciałem i przywracania naturalnego ruchu, m.in. w metodzie Anatomy Trains oraz metodzie ćwiczeń neurofizjologicznych.

 

Kwestionariusz do pobrania

Zanim umówisz się z nami na pierwsze spotkanie, zastanów się, jaki jest Twój styl życia, jakie spotkały Cię choroby lub urazy, na czym zależy Ci teraz w pracy nad swoim ciałem.
Pomoże Ci w tym nasz kwestionariusz.
Będzie on dla nas również ważny, abyśmy mogli już na pierwszej indywidualnej sesji konsultacyjnej zdecydować, na jakich celach w pracy z ciałem powinniśmy się skupić, aby poprawić postawę ciała, przywrócić równowagę mięśniową i siłę słabszych mięśni czy zwiększyć Twoją elastyczność.

document-icon 01

Kwestionariusz ogólny do konsultacji Pilates